• Organizačné pokyny k vyučovaniu

Usmernenie

upravujúce postup, organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania žiakov

v Základnej škole, Školská ulica 897/8, Mojmírovce

od 10. 01. 2022 do odvolania.

Usmernenie rešpektuje opatrenia a rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR, MŠVVaŠ a nariadenie Vlády.

Všeobecné informácie

Vstup cudzím osobám do priestorov školy je zakázaný, možný je len s výnimkou potvrdenou riaditeľkou školy a čestným prehlásením o bezinfekčnosti danej osoby. Pod cudzou osobu sa rozumie akákoľvek iná osoba okrem zamestnanca školy alebo žiaka školy. Povinnosť nosenia rúška počas celého výchovno-vzdelávacieho procesu v interiéri i v exteriéri školy platí pre všetkých žiakov a zamestnancov školy.

Žiaci má vždy jedno rúško náhradné, odložené v skrinke, príp. v školskej taške. Pri nástupe do školy (10. 1. 2022) a následne vždy po vypršaní platnosti negatívneho certifikátu na COVID-19 odovzdá zákonný zástupca dieťaťa ,,Vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dozor konajúcemu zamestnancovi alebo ho elektronicky doručí prostredníctvom EduPage do školy.

Žiadame žiakov a ich zákonných zástupcov, aby pred vstupom do budovy dodržiavali odstupy.

Organizácia vyučovania

Prevádzka školy:

ü  pre 1. – 9. ročník podľa rozvrhu schváleného 02. 09. 2022 pedag. radou, zapisovanie do ETK ako obyčajne,

ü  v prípade nariadenej karantény žiakov z dôvodu pozitívneho žiaka príp. učiteľa školy, žiaci dodržiavajú nariadenú karanténu a vyučovanie bude prebiehať dištančnou formou podľa aktuálneho rozvrhu

Vstup do budovy školy bude cez vchod pre žiakov 1. – 4. ročníka a pre žiakov 5. – 9. ročníka cez zadný vchod.

Telesnú a športovú výchovu je umožnené organizovať v prípade priaznivých klimatických podmienok v exteriéri (školský dvor, okolie školy, park...) formou, ktorá nepredstavuje zvýšené epidemiologické riziko prenosu infekčného ochorenia COVID-19 (napr. strečing, správne držanie tela, prechádzky). Taktiež sa odporúča v primeranej miere využívať aj teoretické formy vzdelávania v oblasti telesnej výchovy a športu (ako napríklad pravidlá športových hier, pravidlá fair-play a športového správania).

Počas prestávok sa budú žiaci zdržiavať len vo svojich triedach prestávky za priameho vetrania s cieľom eliminovať prechádzanie sa po chodbách, Ak to priestorové možnosti školy a klimatické podmienky dovolia, realizovať budú sa realizovať v exteriéri.

Presuny skupín žiakov, pohyb po chodbách, návštevu toaliet či spoločných priestorov je nutné organizovať tak, aby boli minimalizované kontakty medzi triedami i jednotlivcami.

Ranný školský klub nebude aj naďalej v prevádzke ako doteraz.

Poobedné záujmové útvary sa budú realizovať v obmedzenej forme, výnimkou bude príprava na prijímacie pohovory na základe dobrovoľnosti žiakov.

Poobedná ŠKD bude realizovaná pre každý ročník samostatne. Prevádzka bude do 16,30 hod.

ŠJ bude pre žiakov a zamestnancov školy v prevádzke. Stravovanie prebieha podľa vopred pripraveného harmonogramu (príloha č. 1), s ktorým budú oboznámení rodičia prostredníctvom tr. uč., web. stránky školy, aby nedochádzalo k premiešavaniu skupín.

Do ŠJ prichádzajú žiaci s umytými rukami a s nasadeným rúškom. Dole si ho dávajú, až keď sedia za stolom. Pri vstupe si povinne vydezinfikujú ruky.

Príbory bude vydávať žiakom personál, riadne zabalený a priamo do rúk žiaka, pričom použije rukavice. Žiaci si sami príbor neberú. Polievku nakladá žiakom pridelený personál.

Frekvencia dezinfekcie ostáva nezmenená a je o nej vedená evidencia.

Zamestnanci

Nepedagogickí budú pracovať ako obyčajne.

Učitelia I. aj II. stupňa učia prezenčne v škole.

Pedagogického zamestnanca môže riaditeľka školy v prípade potreby preradiť na inú prácu ako bola dohodnutá v PZ. Napríklad učiteľa druhého stupňa základnej školy preradiť na vyučovanie na prvom stupni základnej školy alebo môže učiteľa druhého stupňa alebo učiteľa prvého stupňa preradiť na výkon činnosti vychovávateľa v školskom klube detí.

Asistenti učiteľa pracujú so žiakmi I. stupňa v škole.

Vychovávateľky pracujú v škole.

Špeciálna pedagogička zabezpečuje podporu žiakom so ŠVVP, žiakom vzdelávajúcim sa podľa variantu A, zamestnancom i zákonným zástupcom priamo v škole.

Sociálny pedagóg pracuje v obvyklom režime.

Správca siete pracuje v obvyklom režime..

Všetci pedagogickí a odborní zamestnanci sledujú a dodržujú usmernenia a pokyny riaditeľky školy, dodržujú pracovný poriadok a všetky vnútorné usmernenia.

Usmernenie je možné meniť vzhľadom na novozistené okolnosti.

V Mojmírovciach, 10. 01. 2022                                                             Mgr. Gertrúda Štrámová