•      Základná škola, Školská ulica 897/8, Mojmírovce bola zriadená ako škola s právnou subjektivitou s účinnosťou od 1. januára 2002, zriaďovateľom je Obec Mojmírovce.

Školský areál je situovaný do prostredia chráneného areálu Mojmírovský park, v pomerne pokojnom prostredí severozápadne od centra obce. Vchod do školy je z menej frekventovanej vedľajšej cesty.

V školskej budove, ktorá bola daná do užívania v roku 1974 a v rokoch 2005-2006 prešla rekonštrukciou z prostriedkov štrukturálnych fondov EÚ, pôsobia aj dva samostatné subjekty MŠ Mojmírovce a ZUŠ Mojmírovce.

Naša škola je plnoorganizovanou základnou školou, poskytuje:

• primárne vzdelávanie – 1. stupeň základnej školy (pre 1. – 4. ročník),
        • nižšie stredné vzdelávanie – 2. stupeň základnej školy (5. – 9. ročník),
        • vzdelávanie aj pre žiakov:
        • so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami (formou integrácie)

(poruchy učenia, správania, zdravotné, telesné a mentálne postihnutie),

• zo sociálne znevýhodneného prostredia.

zabezpečuje:

• vzdelávanie žiakov zo školského obvodu Mojmírovce (je spádovou školou pre žiakov 1. – 4. ročníka z obcí Veľká Dolina, Štefanovičová a pre 5. – 9. ročníka z obcí Veľká Dolina, Štefanovičová, Svätoplukovo, Poľný Kesov. Dochádzajú k nám aj žiaci mimo školského obvodu napr. Rastislavíc)

Základná škola má 18 tried s kapacitou 544 detí (berúc do úvahy maximálne počty žiakov stanovené zákonom a priestorové podmienky školy).