•      Škola má k dispozícii 20 kmeňových tried, ktoré sú vybavené novým školským nábytkom, sklokeramickými tabuľami, pre ročníky 1. – 4. interaktívnymi tabuľami, pre ročníky 5. – 9. dataprojektormi.

Na vyučovanie predmetov vzdelávacích oblastí využíva tieto učebne:

• Človek a príroda (3 učebne: ISCED 1, ISCED 2, laboratórium, exteriérovú ekoučebňu),
          • Človek a spoločnosť (samostatná učebňa),
          • Človek a svet práce (samostatná učebňa),
          • Jazyk a komunikácia (2+1 učebne: ISCED 1 – interaktívna, ISCED 2 – komunikačná, +1 jazykové laboratórium),
          • Matematika a práca s informáciami (2 PC učebne),
          • Umenie a kultúra (samostatná učebňa),
          • Zdravie a pohyb (veľká a malá telocvičňa).

Špeciálne učebne:

• Školská knižnica ako komunikačné, informačné  a vzdelávacie centrum školy vybavenú PC,
          • Multimediálna učebňa – vybavená tabletmi a interaktívnou tabuľou a nábytkom na kooperatívne vyučovanie,
          • Spoločenská miestnosť - s kapacitou 100 miest na sedenie, využívaná na besedy, školenia, výstavy, koncerty a pod.
          • Učebňa pre žiakov so ŠVVP – upravená aj na vyučovanie pracovného vyučovania,

Tieto odborné učebne umožňujú plne realizovať učebné osnovy a zvolené učebné varianty.

Škola využíva na vyučovanie telesnej výchovy a športové aktivity mimo vyučovania areál školy s multifunkčným ihriskom, outdorovým ihriskom na posilňovanie a doskočiskom na skok do diaľky, ale aj futbalové ihrisko s atletickou dráhou v pôsobnosti obce.

Škola má zabezpečený bezbariérový prístup, úpravy tried a hygienických zariadení pre potreby žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Stravovanie žiakov i zamestnancov školy je zabezpečené v školskej jedálni s kapacitou 120 miest.

V oblasti priestorového vybavenia ŠKD pociťujeme nedostatok priestorov, niektoré oddelenia sú súčasťou kmeňových tried.