• SÚŤAŽ V ARANŽOVANÍ

• Kvety a plody z našich záhrad sú v jesennom období súčasťou nielen našich jedálničkov , ale i skrášľovaním našich príbytkov. Žiačky 5.- 9. ročníka sa dňa 9. 9. sa veľmi vkusne popasovali s týmto materiálom a vytvorili estetické diela na súťaži v aranžovaní , ktoré organizoval miestny zväz záhradkárov. Súťažilo 10 žiačok, všetky boli za svoje výtvory odmenené.

Boli udelené tri miesta:

I. miesto : Emma Bašková, 5. A

II. miesto : Tereza Benčíková, 8. A

III. miesto : Tatiana Liková, 8. A

spracovala: Mgr. Jitka Pahulyiová

• DEŇ FINANČNEJ GRAMOTNOSTI

• V úvode školského roka máme možnosť pripomínať si Medzinárodný deň finančnej gramotnosti (8.9). Žijeme vo svete peňazí, v ktorom zo dňa na deň vznikajú nové možnosti, produkty a technológie. Orientovať sa v tomto rýchlom a komplikovanom prúde informácií je veľmi náročné. Žiaci druhého stupňa na hodinách matematiky mali možnosť nahliadnuť do zaujímavého sveta financií. Nové informácie získali prostredníctvom pútavých prezentácií. Následne diskutovali a zdieľali svoje vedomosti a skúsenosti v rôznych oblastiach. Medzi preberané témy patril vznik peňazí, odhalenie falošných bankoviek, reklamácia tovaru, druhy peňazí, ich funkcia a v neposlednom rade typy bánk a ich produkty. Žiaci obohatení novými vedomosťami sú opäť pripravenejší na vstup do sveta peňazí.

spracovala: Mgr. Blanka Sabolíková

• SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2022/2023

• V pondelok 5. septembra 2022 sme slávnostne otvorili brány našej základnej školy pre nový školský rok 2022/2023. Verše básne v podaní sestier Agáty a Nely Palkových v nás prebudili myšlienky nielen o vzdelaní a povinnostiach, ale aj o hravých formách vyučovania, ktoré ponúka základná škola. Po hymne SR nasledoval príhovor riaditeľky školy Mgr. Gertrúdy Štrámovej, ktorá po letných prázdninách privítala všetkých prítomných na školskom dvore. Popriala im veľa úspechov a chuti do získavania nových vedomostí, reprezentovania školy na súťažiach a povzbudila ich do osobného rastu pre ich budúce povolanie. Srdečne medzi žiakmi privítala aj 57 prváčikov, ktorých odovzdala riaditeľka materskej školy Mgr. Anna Velebná. Aj ona im popriala veľa šťastia na novej ceste za poznaním. Prianie úspešných dní strávených medzi kamarátmi v školských laviciach venoval žiakom starosta obce Mojmírovce, Mgr. Martina Palka. Pedagógov a rodičov vyzval k trpezlivosti a vzájomnej komunikácii pri formovaní a usmerňovaní žiakov. Riaditeľ ZUŠ Bc. Rudolf Arpáš informoval žiakov o možnostiach výberu umeleckých odborov, ktoré v nich rozvinú kreativitu a osobnosť. Zástupkyňa školy PaedDr. Žaneta Benčíková nakoniec všetkých prítomných oboznámila s organizačnými pokynmi, predstavila triednych učiteľov a privítala nových kolegov pedagogického zboru. Školskú slávnosť moderovala vychovávateľka Marcela Gálová.

spracovala: Mgr. Dagmar Kiššová